top of page
logo03.png
EL TERMİNALLERİ
  • Genel amaçlı ekonomik termal transfer ribonudur. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, vellum, termal transfer karton, kuşe kartondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde (4 puntonun üstünde) mükemmel baskı kalitesi verir. Baskı sıcaklığı 65ºC olup, baskı hızı 300mm/sn.'dir.

  • Polietilen, polipropilen, Data PE gibi sentetik malzemelerde kimyasal ve dış şartlara dayanıklı baskı sağlar. Alkol testinde çıkar.Baskı sıcaklığı 75ºC olup, baskı hızı 250mm/sn.'dir.

Daha Fazla
  • Silvermat, Whitemat, Glosswhite, Care Label (Japon Akmaz) kağıt ve bez etiketlere baskı amaçlı kullanılır. Kimyasallara karşı maksimum dayanıklı ve dirençlidir. Ekstra keskin ve koyu baskı kalitesi vardır. Alkol testinde çıkmaz. Baskı sıcaklığı 80ºC olup, baskı hızı 200mm/sn.'dir.

Daha Fazla
Daha Fazla
  • Ribon nedir : Çeşitli materyaller üzerine ısı transferi ile baskı almak için kullanılan mürekkep şeritleridir. Piyasada barkod ribonu olarakda bilinir. Ribonlar genellikle 3 katmandan oluşur. Alt taşıyıcı film, mürekkep katmanı, üst kaplama. Barkod yazıcılarda Termal Transfer baskı yapabilmek için ribon kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır, ribon' un kullanımı müşteriye bir takım kazanımlar sağlar. Öncelikle yapılan baskının uzun süre kalıcı olması, ikinci bir kazanım ve en önemlisi maliyetleri yüksek olan yazıcı kafayı korumasıdır, ileri teknoloji ile üretilmiş belirli ömürleri olan barkod yazıcı kafalarının arızalandığında değiştirilmeleri gerekmeleridir.

  • Bu süreyi uzatmak için yazıcı kafa ile etiket arasında kullanılacak olan ribon plastik yüzeyli ve kaygan olması sebebi ile daha az aşındırıcı özelliğe sahiptir, dolayısı ile termal etiket yüzeyinde üretim aşamasında oluşan tozlar, etiketin doğal yapısında olan pürüzlülük , baskılı etiketlerdeki kimyasal boyaların direk olarak yazıcı kafaya temasını önleyerek , pahalı bir sarf malzemesi olan yazıcı kafasının koruma görevini de yapmaktadır. 3 tane ribon çeşidi bulunmaktadır. Wax ribonlar; Wax ribon mürekkep karışımının ağırlıklı olarak balmumu (wax) olduğu ribonlardır. Genel kullanımlara uygundur. Sürtünme dayanıklılığı alt-orta sınıf olarak değerlendirilebilir. Düşük kafa ısıları ile baskı yapılabilir. Bir diğeri Wax – Resin ribonlar; Wax-resin ribonlar balmumu ve reçine karışımı ile imal edilen ribon çeşididir. Wax ribonlara göre sürtünme dayanıklılığı daha iyi olan wax resin ribonlar sürtünme riskinin olduğu ve dayanıklılığın ön planda olduğu uygulamalarda tercih edilmektedir. Çeşitlerine göre orta seviye ısı ile baskı alınabilir. Resin Ribonlar; Resin ribonlar reçine ağırlıklı imal edilen ribon çeşididir. Aynı zamanda en dayanıklı olan resin ribonların fiyatı dövizdeki kur dalgalarına göre farklılıklar göstermektedir. Resin ribon baskı için yüksek ısı gerekebilir.

ETİKET ÇEŞİTLERİMİZ

bareks-logo.png
waxribon.jpg
resin-ribon3.jpg
wash-care-ribbon-500x500.jpg
renkli-ribonlar.jpg
pr_01_247_min.jpg
ribon-wax-resin-110mmx300m-1.jpg
bottom of page