top of page
logo03.png
EL TERMİNALLERİ
  • Termal transfer etiket; ribon aracılığı ile baskı alabileceğiniz etiketlerin genel adıdır. Bu grupta çok farklı malzemelerden üretilmiş, değişik özellikte ürünlere ulaşabilirsiniz.

  • Barkod makinası ribon yüzeyindeki baskı malzemesinin etiket yüzeyine yapıştırmasını sağlayarak baskı yapılmasını sağlar. Kullanıcıya ribon kullanımı şartı getirdiği için baskı maaliyetini yükselir , fakat daha dayanıklı etiket çıktısı alınmasını sağladığı içinde tercih edilmektedir, termal transfer etiketler kalıcı baskılarda mükemmel sonuçlar verir.

  • TERMAL TRANSFER ETİKET ÇEŞİTLERİ:

  • Velyum(vellum), kuşe, farma, chromolux, proetilen, polipropilen, seffaf proetilen ve polipropilen, data pe, slwmat, whitemat, glosswhite, flouresant, metalize, anti-statik, fastyre, güvenlik etiketi olmak üzere çeşitli kağıt özelliklerinde termal transfer etiket çeşitleri bulunmaktadır. Termal transfer etiket çeşitlerinin hepsinde farklı özellikteki ribonla verimli baskı alınır. Ayrıca termal transfer etiketler yüzey tutuculuklarına görede sınıflandırılmışlardır.

Velyum (vellum) etiket;   Pütürlü ve mat yüzeye sahiptir, beyaz renktedir, pütürlü yüzeye sahip olduğu için baskıyı yüzeyde daha iyi tutar, iyi bir görüntüde baskı sağlar. En çok tercih edilen termal transfer baskı etiketidir. Genel olarak wax veya wax-resin ribonla kullanılır. Farklı gramaj'da velyum etiket üretimi yapılabilir. Velyum etiketin ticari kullanım alanı çok geniştir. Ürün etiketi, adres etiketi, ambalaj etiketi, tanıtım, dökümantasyon ve kimlik etiketleri olarak tercih edilir.

Kuşe etiket :   Üst yüzeyi pürüzsüz, beyaz renkte, mat ve parlak olarak iki çeşitleri olan etikettir.Yüzeyi kuşe hamuru ile sıvanmış olduğu için velyum etiketten daha düz ve kalın bir görüntüye sahiptir. Genel olarak wax ve wax-resin ribonla kullanılır. Ticari kullanım alanları velyum etiketle benzerlik gösterir, velyum etiketten kuşe etiketten farkı görselidir.

Termal transfer etiketler sektörel olarak çok geniş bir platformda kullanılmaktadır. Uygun etiket ve ribon seçimi termal transfer etiket kullanımında çok önemlidir. Termal transfer etiketin çeşidi, etiketin kullanım alanları doğrultusunda seçilmelidir.

Farma etiket;   Düşük gramajlı, ince kuşe etikettir, ince olması nedeniyle esnek bir yapısı vardır, ilaç ve gıda sektöründe kullanılır, resin ribon tercih edilir.

Chromolux etiket:   Dış yüzeyi çok parlak etikettir, resin ribonla kullanılır..

Termal transfer etiketlerde "Ribon" kullanarak baskı yapabilirsiniz, baskı için kullanacağınız etikete göre doğru ribon'u satın almanız gerekir. Satın alacağınız barkod yazıcıda "termal transfer" baskı yapabilme özelliğine sahip olması gerekir. Ayrıca barkod yazıcısına bağlanabilecek özellikte bir bilgisayara ve yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Kablolu yada kablosuz okuyucuda isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz.

Propropilen etiket ;   Opak yada şeffaf, sert bir malzemedir, esnemez ve kolay yırtılmaz, ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmez, resin ribonla kullanılır.

Barkod etiketi üretim ve sevkiyat işlemi yapan hemen hemen tüm firmalar tarafından kullanılan ve üzerinde ilgili ürün veya paketin barkod ve açıklaması gibi bilgilerin bulunduğu olmazsa olmaz etiketlerdir. Barkod etiketi pek çok çeşiti bulunmaktadır. Saten etiket, Termal etiket, Karton etiket, Kuşe etiket, Lamine termal etiket, plastik bazlı etiket, Vellum etiket, ve benzeri etiketler barkod etiketi olarak kullanılabiliyor.

 

  • Ürün veya ürünlerin niteliğine ve tüketim sarfiyatına göre etiket malzemesi belirlenir.

  • Baskısız barkod etiketi veya 6 renk baskılı barkod etiketi üretilebilmektedir.

  • Firmalar genellikle barkod bilgilerini kendi barkod yazıcılarında basıp ilgili alana yapıştırırlar.

  • Barkod yazıcınızın uzun ömürlü ve sorunsuz çalışmasını istiyorsanız, kaliteli barkod etiketi kullanmanız gerekmektedir.

  • Çeşitli boy ve özelliklerde baskılı veya baskısız barkod etiketi üretmekteyiz.

 

Doğru barkod etiketi ve doğru barkod yazıcıyı bizden temin edebilirsiniz. Mevcut barkod yazıcılarınızın bakımını yapar, gerekli sarf malzemeyi temin edebilirsiniz. İletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

ETİKET ÇEŞİTLERİMİZ

bareks-logo.png
thermal-label-image3.jpg
05.jpg
termal-etiket-1.jpg
03.jpg
99fb7df7ee959328aac93c5353e1b89c.jpg
kagit-50x28mm-tekli-termal-etiket-1000-a
bottom of page